Instalacje LPG

INSTALACJE GAZOWE LPG
Auta posiadające instalacje gazowe są dwukrotnie tańsze w eksploatacji.
Czasy, w których instalacje gazowe uznawane były za czynnik szkodzący silnikowi minęły. Dziś są na tyle dopracowane, że użytkownik nie musi obawiać się uszkodzeń jednostki napędowej. W swojej ofercie posiadamy instalacje wielu czołowych producentów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
Obecne serwisujemy około 95% ze wszystkich instalacji gazowych dostępnych na rynku, a do montażu używamy tylko sprawdzonych i godnych polecenia części, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort oraz wprowadzają oszczędności w eksploatacji pojazdu.

Montaż odbywa się na stanowisku przystosowanym do danej procedury, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Każda instalacja jest odpowiednio dostosowana do parametrów samochodu i życzenia klienta.
Właściciel pojazdu dostaje pełną dokumentacje: fakturę, homologacje zbiornika, homologacje instalacji, książeczkę gwarancyjną.
Wraz z instalacją zamontowaną w naszej firmie klient otrzymuje 2 letnią gwarancje na montaż i od 2 do 5 lat na poszczególne części zestawu montowanego w samochodzie pod warunkiem przestrzegania terminowych przeglądów.
W ramach naszych usług wykonujemy:

– diagnostykę i kalibrację sterowników
– serwis holenderskich instalacji gazowych – DGI, EGI, GSI,
– okresowe przeglądy instalacji LPG,
– wymiana filtrów gazu, reduktorów, zbiorników, innych podzespołów,
– analiza spalin, sprawdzenie szczelności ,
– sprzedaż części
– demontaż instalacji .
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu oraz serwisu instalacji gazowych i podzespołów takich firm jak:
LOVATO lpg-Lovato LANDI RENZO lpg-Landi-Renzo OMVL lpg-OMVL ZAVOLI lpg-ZAVOLI KME lpg-kme TARTARINI lpg-Tartarini ELPIGAZ lpg-ELPIGAZ EMME GAS >lpg-EMMEGAS ROMANO lpg-romano AUTRONIC lpg-Autronic LPG-TECH lpg-LPGTECH OPTIMA lpg-optimalogo BRC lpg-BRC A.E.B. lpg-AEB DT GAS SYSTEM lpg-dt-gas-system
Informacje dodatkowe
• Zbytnia oszczędność na dodatkowym systemie zasilania nie zawsze przynosi odpowiednie skutki (dobry system i profesjonalny serwis kosztują. Eksploatując samochód ekonomicznie i bezpiecznie na LPG bardzo szybko uzyska się zwrot poniesionych kosztów),
• Montaż instalacji należy wykonywać w sprawnym samochodzie, gdyż nieprawidłowa praca samochodu na benzynie będzie występowała także na gazie.
• Po zamontowaniu instalacji LPG powinny być wykonywane krótkodystansowe jazdy na benzynie – umożliwia to utrzymanie sprawności układu benzynowego jak i lepszego ustawienia instalacji LPG.
• Podczas użytkowania samochodu na alternatywnym paliwie, ważny jest terminowy serwis silnika jak i samej instalacji (czasy serwisów można łączyć w czasie).
• Obowiązkową czynnością jest wpis instalacji w dowód rejestracyjny w okresie 30 dni od dnia wykonania montażu.

Dobra rada podczas wyboru warsztatu:
• Instalacja gazowa powinna być odpowiednio dobrana do samochodu,
• Precyzyjna regulacja instalacji gazowej to niezbędny element procesu montażu
• Dobrej jakości, pochodzące od renomowanych producentów podzespoły instalacji gazowej użyte do montażu, zapewnią długą, bezawaryjną eksploatację.
• Warto również mieć świadomość o możliwości szybkiego dostępu do serwisu danej instalacji, wynikającej z rozpowszechnienia danego produktu, a nie lokalnej produkcji powodujące brak dostępu do serwisu będąc w innej części kraju.
• Zapoznaj się z ofertą warsztatu (serwis mechaniczny, serwis benzynowy) w przyszłości zaoszczędzisz czas potrzebny na poszukiwanie warsztatu mechanicznego i kompleksowo naprawisz auto w jednym miejscu, unikając odsyłania do innego warsztatu.
• Pamiętaj, że do dokonania wpisu w dowodzie rejestracyjnym w urzędzie komunikacji, potrzebny jest komplet dokumentów, w tym faktura.

Sprawne działanie samochodowej instalacji gazowej jest ściśle związane z poprawną pracą samochodu na benzynie. Jazda na gazie nie zwalnia użytkownika z konieczności dbania o stan układów benzynowego i zapłonowego. Nie należy zapominać, iż instalacja gazowa jest w samochodzie układem dodatkowym, podłączonym do wielu elementów fabrycznych pojazdu. Zdecydowana większość defektów instalacji gazowych jest spowodowana usterkami układów benzynowego lub zapłonowego. Tylko dbałość o wszystkie trzy układy – benzynowy, zapłonowy i gazowy pozwala na bezawaryjną jazdę.